Rowery w Kampinosie
Wypożyczalnia rowerów na miejscu

Rowerem po Puszczy Kampinoskiej

Julnek to doskonały punkt startowy dla rowerowych wycieczek po malowniczych, leśnych ścieżkach rowerowych. Na terenie obiektu znajduje się wejście do Kampinoskiego Parku Narodowego (KPN). Do dyspozycji gości jest około 200 km szlaków rowerowych. Główna trasa biegnie dookoła Puszczy Kampinoskiej, tworząc pętlę o długości 145 km.

Funkcjonująca w Julinku wypożyczalnia sprzętu sportowego oferuje 25 rowerów dla młodzieży i dorosłych (24, 26, 27,5 cali), 2 przyczepki rowerowe, 5 fotelików dziecięcych.

Udostępniamy bezpłatnie mapki najpiękniejszych szlaków rowerowych okolicy.

Na dłuższą trasę oferujemy suchy prowiant (zestaw rowerowy: woda 0,5l, owoc, kanapka z serem, kanapka z szynką). Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji.

Wypożyczalnia rowerów

Szlaki rowerowe po Puszczy Kampinoskiej

Wprost z wypożyczalni rowerów można udać się na wyprawę po leśnych szlakach puszczy, na które wprost z Julinka prowadzi brama.

  • Trasa 1 (25 km) – od głównej bramy Parku Rozrywki Julinek do Zaborowa za znakami rowerowymi czarnymi, a następnie rowerowymi zielonymi, skąd szosą do Pilaszkowa (13 km). Powrót przez Wąsy Wieś i Leszno do Julinka (12 km).

  • Trasa 2 (28,6 km) – do Granicy i Kampinosu tak, jak wycieczka piesza (trasa 6 – 16,6 km), powrót drogą 580 (uwaga na duży ruch samochodowy!), a następnie drogą leśną za znakami szlaku rowerowego zielonego.

  • Trasa 3 (31,4 km) – od zachodniej bramy Julinka za znakami rowerowymi zielonymi, do połączenia ze szlakiem pieszym czerwonym, którym jedziemy do Roztoki (6 km). Stąd po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej KPN (1,5 km, warto) dalej szlakiem czerwonym do kościoła w Wierszach (10,9 km od Julinka). Dalej szlakiem żółtym do Zaborowa Leśnego, skąd szlakiem niebieskim do Zaborowa i dalej do Julinka za znakami rowerowymi zielonymi i czarnymi.

  • Trasa 4 (27,3 km) – od zachodniej bramy Julinka cały czas za znakami szlaku pieszego żółtego, aż do Starej Dąbrowy (10,1 km), skąd szosą u podnóża wału wydmowego do Górek (częściowo za znakami szlaku niebieskiego), gdzie w lewo do Sosny Powstańców 1863 r. (18,1 km od Julinka). Stamtąd powrót do Julinka przez Zamczysko szlakiem pieszym czerwonym, a następne rowerowym zielonym (9,2 km).

  • Trasa 5 z Warszawy do Julinka (ok. 35 km) – od parkingu i przystanku autobusowego przy cmentarzu w Wólce Węglowej (ul. Estrady) za zielonymi znakami Kampinoskiego Szlaku Rowerowego, z którego 0,5 km za rozwidleniem szlaków Łysa Góra skręcić w prawo w łącznik rowerowy do bramy Julinka (znaki czarne).

TRASY DOSTĘPNE Z JULINKA - PDF


Aplikacja "Rowerowy Julinek"

Sprawdź aplikację "Rowerowy Julinek" - nasz wirtualny przewodnik, który pokaże najciekawsze szlaki rowerowe w Kampinoskim Parku Narodowym.

Przewodnik opiera się na istniejących siedmiu szlakach rowerowych biegnących z najbardziej atrakcyjnymi turystycznie trasami Parku z wyznaczeniem tras turystycznych, rowerowych o różnych poziomach zaawansowania – krótszych i dłuższych, przebiegających przez najciekawsze miejsca przyrodnicze i historyczne KPNu. 

Aplikacja "Rowerowy Julinek"
...
Zapisz się do newslettera
Zainteresowania: