O nas

B&B Julinek Park – komfortowe noclegi w zielonej okolicy

Obiekt noclegowy B&B Julinek Park jest położony w samym sercu Puszczy Kampinoskiej, zaledwie 30 minut drogi od Warszawy.

Spokojna i zielona otulina lasu sprzyja odpoczynkowi. Tym samym Julinek stanowi idealną bazę noclegową dla rodzin z dziećmi, osób podróżujących służbowo, dla grup zorganizowanych, wycieczek szkolnych, zielonych szkół i turystów indywidualnych.

B&B Julinek Park posiada 140 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2-osobowych, rodzinnych i apartamentach. W każdym z pokoi znajduje się prywatna łazienka z prysznicem, telewizor z płaskim ekranem oraz szafa na ubrania. Obiekt przeszedł gruntowny remont w 2018 roku, a pokoje są co roku odświeżane. Na terenie obiektu jest dostęp do wi-fi, a przy obiekcie znajduje się bezpłatny parking. Goście mogą korzystać ze sprzętu sportowego, wypożyczalni rowerów, a także miejsca na ognisko.

B&B Julinek Park jest zlokalizowany przy jednym z największych w Polsce Parku Rozrywki Julinek dla dzieci, z parkiem linowym, polem do minigolfa, występami cyrkowymi i wieloma innymi atrakcjami. Szereg atrakcji zapewnia całodzienną rozrywkę dla całej rodziny!

Dla miłośników aktywnego wypoczynku ważną informacją jest, że z Julinka rozciągają się szlaki tematyczne, trasy piesze i rowerowe po Puszczy Kampinoskiej. Wprost z wypożyczalni rowerów można udać się na wyprawę po leśnych szlakach puszczy, na które prowadzi specjalnie przygotowana brama otwarta w godzinach funkcjonowania Parku Rozrywki.

Na terenie B&B Julinek Park znajduje się ponad 2500m2 przestrzeni eventowej wraz z zapleczem gastronomicznym. Położenie obiektu sprzyja organizacji eventów, spotkań okolicznościowych, czy imprez integracyjnych.  

Julinek jest wspaniałym miejscem, gdzie można spędzić nawet parę dni nie bojąc się o nudę. Piękny krajobraz i moc atrakcji zapewni każdemu odwiedzającemu mnóstwo wrażeń oraz pozwoli odetchnąć od codziennej gonitwy.

Lokalizacja – noclegi w sercu wielkiej puszczy

Największym skarbem obiektu B&B Julinek Park – obok bycia w centrum polskiej tradycji cyrkowej – jest jego usytuowanie w sercu wielkiej puszczy!

Na terenie obiektu znajduje się wejście do Kampinoskiego Parku Narodowego (KPN). Do dyspozycji gości jest około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km szlaków rowerowych.

Najważniejszy szlak rowerowy został wyznaczony na istniejącej sieci szlaków pieszych, dróg leśnych, polnych oraz wiejskich. Wszystkie są przejezdne przez cały rok. Główna trasa biegnie dookoła Puszczy Kampinoskiej, tworząc pętlę o długości 145 km.

Komfortowy obiekt noclegowy Julinek  może być bazą wypadową dla tych wszystkich, którzy chcą w Puszczy Kampinoskiej zostać na dłużej, aby wypoczywać, przemierzać jej szlaki i zwiedzać lokalne atrakcje.

Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego znajdują się ośrodki muzealne i dydaktyczne - np. w Granicy, czy Izabelinie oraz specjalnie przygotowane ścieżki edukacyjne w Granicy
i Roztoce, na których poznacie życie puszczy i jej bogatą historię. Puszcza w okolicy Julinka to typowa dla tej części Parku Narodowego mozaika krajobrazów leśnych i bagiennych z zachowanymi enklawami tradycyjnej gospodarki rolnej w otoczeniu wsi Kępiaste i Łubiec, których krajobraz kulturowy również podlega ochronie.

Krajobraz leśny tworzą charakterystyczne dla pradoliny Wisły ubogie lasy z przewagą sosny położone na piaskach i pyłach dawnych teras rzecznych, z wyraźnymi wałami wydm parabolicznych i torfowiskami w zagłębieniach międzywydmowych. Przykładem takich krajobrazów są położone w sąsiedztwie zachodniej bramy Julinka: wydma Biała Góra i sąsiadujące z nią torfowisko Biławka.

Tereny bagienne rozdzielające pasy piaszczysto-wydmowe leżą nieco dalej od Julinka, jednak także w zasięgu kilkugodzinnej pieszej wycieczki. To między innymi rezerwaty Żurawiowe i Pożary, ale także bliższe obniżenie z typowym nizinnym lasem bagiennym na trasie żółtego szlaku pomiędzy dawną wsią Grabina a drogowskazem Posada Łubiec (ok. 3 km od Parku Rozrywki Julinek), czy okolice szlaku niebieskiego, który prowadzi w kierunku Zamczyska.

Szczególnie wiosną i wczesnym latem cały ten teren wybucha bogactwem setek gatunków kwiatów i rozbrzmiewa gwarem ptactwa. Bardziej uważni obserwatorzy z dużym prawdopodobieństwem natkną się na typowe dla Puszczy zwierzęta na czele z łosiem -symbolem Kampinoskiego Parku Narodowego - któremu zdarzało się także odwiedzać nasz Park Rozrywki.

Puszcza Kampinoska to także świadek wielu walk, potyczek oraz bitew XIX i XX wieku, to ślady powstań, w szczególności powstania styczniowego, walk I i II wojny światowej: kampanii wrześniowej (bitwa nad Bzurą), wojennej gehenny znaczonej miejscami straceń z Palmirami na czele, a także ślady walk partyzanckich i pamiątki po partyzanckiej Rzeczypospolitej Kampinoskiej. Zaś w skansenie w Granicy i w nielicznych już puszczańskich wsiach i osadach można zobaczyć jak w puszczy żyli dawniej ludzie. Południowy, bliski Julinka skraj puszczy, to szlak licznych szlacheckich dworów i pałacyków, z Żelazową Wolą - miejscem urodzin Fryderyka Chopina na czele.

Górki – wieś w centrum puszczy, z kościołem i pomnikiem upamiętniającym setki poległych i pomordowanych mieszkańców okolic. Na skraju miejscowości zobaczymy pozostałości Sosny Powstańców 1863, na której carscy Kozacy wieszali niedobitków oddziału majora Walentego Remiszewskiego.

Granica – Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny KPN im. J. i R. Kobendzów urządzony w zabytkowym, drewnianym budynku nadleśnictwa Kampinos, skansen budownictwa puszczańskiego a także ścieżka dydaktyczna z wieżą widokowo-obserwacyjną na tereny bagienne. Centrum lokalnej kultury w Chacie Kampinoskiej, miejsce skrzyżowania szlaków turystycznych, wygodny parking z zapleczem sanitarnym i przygotowany teren na ognisko i piknik. Cmentarz wojenny z września 1939 r.

Kampinos – wieś gminna, drewniany barokowy kościół z XVIII i klasycystyczny dwór z początku XIX w., w trakcie powstania styczniowego siedziba sztabu jednego z jego dowódców Zygmunta Padlewskiego.

Leszno – siedziba gminy, w której leży Park Rozrywki w Julinku, do której dojeżdżają autobusy komunikacji miejskiej z Warszawy (linia 719), z pętli leśną drogą do zachodniej bramy Parku Rozrywki w Julinku idzie się niecałe pół godz. pieszo (ok. 2 km). Uwagę zwraca w Lesznie późnobarokowy pałac z pierwszej poł. XVIII w. położony w pięknym parku oraz neogotycki kościół z 1898 r.

Nart – miejsce martyrologii Żydów z warszawskiego getta przywożonych tutaj na ciężkie roboty przy kopaniu rowów odwadniających. Na północ od symbolicznego cmentarza-pomnika w Rezerwacie Nart, w sąsiedztwie niebieskiego szlaku, jeden z najstarszych i najpiękniejszych drzewostanów Kampinoskiego Parku Narodowego z ponad 200-letnim drzewostanem sosnowym i z ponad 250-letnimi dębami oraz 300-letnimi grabami.

Pilaszków – klasycystyczny dwór Campionich z pierwszej poł. XIX w., Muzeum Dworu Polskiego i Pojazdów Konnych.

Roztoka – skrzyżowanie szlaków pieszych i rowerowych, ścieżka dydaktyczna „Doliną Roztoki” (1,5 km) biegnąca borem sosnowym wzdłuż łąk i podmokłości oraz przełomowego odcinka potoku Roztoka. Żeremia bobrów.

Wiersze – wieś na skraju południowego pasa puszczy, w 1944 roku centrum tzw. Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej bronionej przez partyzantów zgrupowania AK Kampinos. Przy kościele cmentarz partyzancki.

Zaborów – klasycystyczny kościół z końca XVIII w. oraz otoczony XIX wiecznym parkiem, eklektyczny pałac z początku XX wieku.

Zamczysko – grodzisko obronne zamieszkałe do końca XIII wieku, jeden z większych i lepiej zachowanych tego typu obiektów w centralnej Polsce, dostępne ścieżką od rozwidlenia szlaków niebieskiego i czerwonego (5 min.).

NA SPACER, NA WYCIECZKĘ PIESZĄ…

 • Trasa 1 spacerowa (4,3 km) – od zachodniej bramy Julinka za niebieskimi znakami ścieżki spacerowej wokół Białej Góry i torfowiska Biławka.
 • Trasa 2 spacerowa ( 5,6 km) – od zachodniej bramy Julinka za czerwonymi znakami ścieżki spacerowej wokół Białej Góry, koło dawnej wsi Grabina i powrót obok torfowiska Biławka.
 • Trasa 3 do pętli autobusowej w Lesznie (2,1 km, ok. 30 min.) – od zachodniej bramy Julinka szlakiem żółtym do drogi 580, potem w prawo 0,2 km do pętli autobusowej linii 719.
 • Trasa 4 do Roztoki (16,5 km) – od zachodniej bramy Julinka za żółtymi znakami do końcowych zabudowań wsi Łubiec, następnie za zielonymi znakami rowerowymi na wydmę, skąd szlakiem czerwonym do Roztoki (6 km). Tam ścieżką edukacyjną „Dolina Roztoki” (1,5 km, warto). Następnie szlakiem zielonym do rozwidlenia Dębowa Góra, skąd za znakami żółtymi w prawo, a następnie - po blisko 0,5 km - za połączeniem ze szlakiem niebieskim w prawo - za czarnymi znakami szlaku rowerowego - do bramy głównej Julinka.
 • Trasa 5 do Zamczyska (14,5 km) – od zachodniej (leśnej) bramy Julinka za znakami żółtymi do połączenia ze szlakiem czerwonym w Posadzie Łubiec (5,2 km), dalej malowniczo - grzbietami wałów wydmowych - za znakami czerwonymi do rozdzielenia ze szlakiem niebieskim, skąd w lewo 0,2 km grodzisko „Zamczysko” (8,6 km od Julinka). Powrót szlakiem niebieskim do ścieżki spacerowej czerwonej i nią do bramy Julinka (5,9 km).
 • Trasa 6 do Granicy i Kampinosu (16,6 km) – od zachodniej bramy Julinka za znakami ścieżki spacerowej czerwonej do rozejścia się ze znakami szlaku niebieskiego, a dalej za tymi znakami do Zamczyska i Granicy (12,6 km), skąd po zwiedzeniu muzeum, skansenu i ścieżki edukacyjnej KPN (0,7 km) do Kampinosu szlakiem niebieskim (3,3 km) lub żółtym (3,7 km). Możliwy powrót autobusem do pętli w Lesznie, skąd do Parku Rozrywki w Julinku leśną drogą 2,1 km (p. trasa 3).
 • Trasa 7 do Zaborowa i Pilaszkowa (13,9 km) – od głównej bramy Julinka po przejściu przez szosę 579 (uwaga na szybko jadące samochody!) w las za znakami rowerowego szlaku czarnego do połączenia ze szlakiem żółtym, następnie za jego znakami do rozwidlenia Łysa Góra, skąd za znakami szlaku niebieskiego do Zaborowa (8,3 km). Po zwiedzeniu kościoła i pałacu za znakami czerwonymi przez Feliksów do skrzyżowania z drogą Wąsy Wieś – Pilaszków, którą w lewo do Muzeum. Możliwy powrót szosą do Zaborowa, skąd autobusem 917 do Leszna i dalej leśną drogą 2,1 km pieszo do Parku Rozrywki w Julinku.

…LUB ROWEROWĄ

 • Trasa 1 (25 km) – od głównej bramy Parku Rozrywki Julinek do Zaborowa za znakami rowerowymi czarnymi, a następnie rowerowymi zielonymi, skąd szosą do Pilaszkowa (13 km). Powrót przez Wąsy Wieś i Leszno do Julinka (12 km).
 • Trasa 2 (28,6 km) – do Granicy i Kampinosu tak, jak wycieczka piesza (trasa 6 – 16,6 km), powrót drogą 580 (uwaga na duży ruch samochodowy!), a następnie drogą leśną za znakami szlaku rowerowego zielonego.
 • Trasa 3 (31,4 km) – od zachodniej bramy Julinka za znakami rowerowymi zielonymi, do połączenia ze szlakiem pieszym czerwonym, którym jedziemy do Roztoki (6 km). Stąd po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej KPN (1,5 km, warto) dalej szlakiem czerwonym do kościoła w Wierszach (10,9 km od Julinka). Dalej szlakiem żółtym do Zaborowa Leśnego, skąd szlakiem niebieskim do Zaborowa i dalej do Julinka za znakami rowerowymi zielonymi i czarnymi.
 • Trasa 4 (27,3 km) – od zachodniej bramy Julinka cały czas za znakami szlaku pieszego żółtego, aż do Starej Dąbrowy (10,1 km), skąd szosą u podnóża wału wydmowego do Górek (częściowo za znakami szlaku niebieskiego), gdzie w lewo do Sosny Powstańców 1863 r. (18,1 km od Julinka). Stamtąd powrót do Julinka przez Zamczysko szlakiem pieszym czerwonym, a następne rowerowym zielonym (9,2 km).
 • Trasa 5 z Warszawy do Julinka (ok. 35 km) – od parkingu i przystanku autobusowego przy cmentarzu w Wólce Węglowej (ul. Estrady) za zielonymi znakami Kampinoskiego Szlaku Rowerowego, z którego 0,5 km za rozwidleniem szlaków Łysa Góra skręcić w prawo w łącznik rowerowy do bramy Julinka (znaki czarne).

oC

Masz pytanie? Zadzwoń +48 781 810 037 +48 22 611 61 16