Cyrkowa historia
Przedstawienia cyrkowe

Podaruj dziecku odrobinę artystycznego luzu

W 1950 roku w Julinku, położonym w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Leszno na skraju Puszczy Kampinoskiej powstaje Baza Cyrkowa z zapleczem szkoleniowo-technicznym.


Państwowa Szkoła Cyrkowa w Julinku

Prawie 70 lat temu powołano do istnienia w Julinku stacjonarną Bazę Cyrkową. Ośrodek stał się nie tylko centrum dla ekip cyrkowych działających w całej Polsce, ale również zapleczem ich postojów i zimowania. Baza była przede wszystkim miejscem treningów artystów oraz ośrodkiem doskonalenia sztuki cyrkowej.

Tutaj ściągali menadżerowie cyrków z całego świata, aby oglądać treningi i występy oraz zapraszać polskich artystów na areny wszystkich kontynentów. To tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej. Szkoła oraz zachowane do dziś budynki ośrodka są świadectwem najwyższego poziomu polskiej sztuki cyrkowej oraz częścią naszego narodowego dziedzictwa, o którym warto wiedzieć i z którego także można być dumnym.

To właśnie na terenie dawnej Bazy Cyrkowej istnieje od 2015 roku hotel wraz z parkiem rozrywki w Julinku, który oferuje – zaledwie 30 km od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego – połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla całej rodziny. Chronimy dziedzictwo polskiej sztuki cyrkowej oraz upowszechniamy wiedzę o niej wśród naszych gości.

W każdy letni weekend Duża Arena staje miejscem występów cyrkowych i teatralnych. Rozrywkę zapewniają artyści znani z telewizyjnych talent-show, cyrkowcy, akrobaci i aktorzy. W Kalendarzu Wydarzeń można sprawdzić co zaplanowaliśmy w najbliższym czasie. Na jakie cyrkowe atrakcje można liczyć w Julinku?

Park Linowy - Podniebny Cyrk

Jeden z najrozleglejszych w kraju i zdecydowanie największy na całym Mazowszu park linowy tuż pod Warszawą. Liczy ponad kilometr długości i jest podzielony na 7 tras o różnych stopniach trudności. Dwie z nich są przeznaczone dla dzieci. Aby przemierzyć całość Podniebnego Cyrku, trzeba pokonać aż 138 przeszkód. Cały obiekt spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa oraz zapewnia doskonałą zabawę zarówno początkującym adeptom podniebnych spacerów, jak i doświadczonym miłośnikom mocnych wrażeń.

Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw

Nasz ośrodek jest przyjazny rodzinom z dziećmi. Dbamy o komfort i rozrywkę naszych gości. W pełni sezonu, czyli od maja do października, gości codziennie zabawiają animatorzy. Chętnych nauczą chodzenia na szczudłach i żonglerki. Nie zapominajmy o atrakcjach dla Dzieci - najmłodsi mogą także spędzać czas na Placu Zabaw (piaskownica, huśtawki, tyrolka), którego ekologiczne elementy są zbudowane na bazie drewna akacjowego.


Wystawa Sztuki Cyrkowej

To atrakcja absolutnie wyjątkowa w skali kraju! Z budynków pozostałych po Bazie największe wrażenie robią: Mała i Duża Arena: dwa budynki w kształcie amfiteatrów, w których ćwiczono i występowano. Właśnie w budynku Małej Areny znajdziemy Wystawę, w której zbiorach jest kilka tysięcy eksponatów.

To prawdziwe muzeum – z plakatami, zdjęciami i autentycznymi rekwizytami - dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. W kompleksie tych budowli mieszkały m. in. dzikie zwierzęta występujące na arenach, np. słonie, lwy i tygrysy. Znajdziemy tam także dokumenty obrazujące rozwój sztuki cyrkowej w wielu krajach świata. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich atrakcji dostępnych podczas pobytu.

Zobacz wszystkie atrakcje Julinka

Galeria zdjęć - Cyrkowe Show

...
Zapisz się do newslettera
Zainteresowania: