Quest Odkrywca Przyrody i Akademia Przyrodnika
Baw się i odkrywaj przyrodę

Quest Odkrywca Przyrody i Akademia Przyrodnika

Już jest! Quest Odkrywca Przyrody i broszury edukacyjne "AKADEMIA PRZYRODNIKA"

Wybierasz się na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym? Nie chcesz by Twoje dziecko się nudziło, lecz w ciekawy sposób poznawało rodzimą przyrodę? Zabierz ze sobą quest i broszury, co sprawi że wspónie pobawicie się na łonie natury.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania rodzimej przyrody Kampinoskiego Parku Narodowego! Zrealizowaliśmy projekt pn.: „Budowa Questu - Odkrywca Przyrody oraz broszur edukacyjnych AKADEMIA PRZYRODNIKA”. Realizacja niniejszego zadania zakładała budowę Questu oraz stworzenie pudełek edukacyjnych zawierających kolorowanki i zagadki przyrodnicze ściśle związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Sprawdźcie to!

Quest czyli: gra terenowa mająca na celu zwrócenie uwagi uczestnika na wyjątkowe elementy danego miejsca (KPN) związane z lokalną przyrodą, ekosystemem, edukacją ekologiczną. Podczas wypraw odkrywców ważne jest zwrócenie uwagi na zwyczajne z pozoru miejsca, dostrzeżenie w nich wyjątkowości i atrakcyjności.Trasa questu korzysta ze ścieżek pieszych znajdujących się w pobliżu Parku Julinek, o kolorach: żółty, niebieski, czerwony, korzystając z naturalnie występujących miejsc żerowania zwierząt, znaków Kampinoskiego Parku Narodowego oraz naturalnie występującej roślinności.

Celem gry terenowej jest zdobycie odznaki (pieczęć) oraz znalezienie skarbu Questu.

BROSZURY "AKADEMIA PRZYRODNIKA" czyli: 2 książeczki:

1 - kolorowanka, w której dzieci poznają zwierzęta, owady, roślinność Kampinoskiego parku Narodowego poprzez zabawę, jednocześnie dowiadują się jak zachowywać się w lesie.

2 - zagadki w formie notesu, z powłoką ścieralną, do pudełka został dodany flamaster ścieralny. Dzieci i  młodzież poznają gatunki drzew, roślin, zwierząt kampinoskiego parku narodowego poprzez gry i zabawy logiczne - wielokrotnego użytku (czyli rozwiązujesz, zmazujesz).

Dodatkowo w broszurach znajdują się podpowiedzi w jaki sposób można wspólnie bawić się w Kampinoskim Parku Narodowym, gry, zabawy zachęcające całe rodziny do poznawania rodzimej przyrody.

Wyżej opisane materiały edukacyjno – turystyczne są dostępne bezpłatnie w recepcji B&B Julinek Park. Jednocześnie gra terenowa jest zamieszczona w aplikacji Questy Wyprawy Odkrywców i na stronie Questy.org.pl

Lubisz zagadki, poszukiwania? Pobierz aplikację questy i poznawaj faunę i florę Kampinosu lub wejdź na stronę i pobierz quest wraz z Akademią Przyrodnika - materiały możesz w każdej, dogodnej dla siebie chwili wydrukować i wykorzystać. To jeden z dwóch questów w aplikacji znajdujących się w Julinku.

...
Zapisz się do newslettera
Zainteresowania: