Żelazowa Wola i Koncerty Chopinowskie
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina wraz z Parkiem

Żelazowa Wola i Koncerty Chopinowskie

W Żelazowej Woli zobaczysz dom Urodzenia Fryderyka Chopina wraz z Parkiem. Czas tu płynie wolno na beztroskich spacerach po parku, odpoczynku na kocu, czy seansie kinowy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina.

W soboty i niedziele o godzinie 12:00 i 15:00 odbywają się koncerty fortepianowe na instrumencie z epoki. Muzyka wypełnia przestrzeń ogrodu.

Spacery z przewodnikiem po Żelazowej Woli:

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 13:00 i 14:30 zapraszamy rodziny z dziećmi oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Ekspozycja stała Żelazowa Wola:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli niezmiennie od kilkudziesięciu lat stanowią cel wycieczek miłośników twórczości Fryderyka Chopina z całego świata. Kluczowym elementem ekspozycji są obiekty oryginalne, pierwszy raz tak licznie prezentowane w Domu Urodzenia Chopina. 

Sobotnie i niedzielne recitale Chopinoskie:

Na weekendowe Recitale Chopinowskie z udziałem utalentowanych młodych pianistów, Instytut zaprasza w soboty i niedziele o g. 12.00 i o g. 15.00. Koncerty trwają około pół godziny i mają charakter plenerowy - wstęp na recitale odbywa się w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Parku w Żelazowej Woli. Recital o g. 12:00 dostępny jest także w streamingu online na kanale YouTube oraz na Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

...
Zapisz się do newslettera
Zainteresowania: