Spacery z przewodnikiem po Żelazowej Woli:

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 13:00 i 14:30 zapraszamy rodziny z dziećmi oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali, a nawet kolorów kryje w sobie przez cały rok park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak powstawał park i czy w czasie gdy, przebywali tu Chopinowie, wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu. Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić.

Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Ekspozycja stała Żelazowa Wola:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli niezmiennie od kilkudziesięciu lat stanowią cel wycieczek miłośników twórczości Fryderyka Chopina z całego świata. Kluczowym elementem ekspozycji są obiekty oryginalne, pierwszy raz tak licznie prezentowane w Domu Urodzenia Chopina. Wśród nich pamiątki rodzinne Chopinów, jak książki z biblioteki Mikołaja Chopina – jedyne zachowane przedmioty, które prawdopodobnie Chopinowie mieli w swoim mieszkanku w Żelazowej Woli – ponadto pierwsze wydania kompozycji młodego Chopina czy list 17-letniego Fryderyka do rodziny.

Sobotnie i niedzielne recitale Chopinoskie:

Na weekendowe Recitale Chopinowskie z udziałem utalentowanych młodych pianistów, Instytut zaprasza w soboty i niedziele o g. 12.00 i o g. 15.00. Koncerty trwają około pół godziny i mają charakter plenerowy - wstęp na recitale odbywa się w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Parku w Żelazowej Woli. Recital o g. 12:00 dostępny jest także w streamingu online na kanale YouTube oraz na Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Wstęp na koncerty odbywa się w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Parku w Żelazowej Woli. Ze względu na plenerowy charakter Niedzielnych Recitali Chopinowskich, Instytut nie prowadzi sprzedaży biletów z numeracją miejsc siedzących.

Rekomendowany czas wyprawy: 1-3 godzin

Dostępność: Okres wiosna-jesień

Bilet wstępu: TAK

Cena: Park i Muzeum 23zł/os | Spacer z przewodnikiem po Parku 10zł/os Bilety online

Kiedy zarezerwować: Wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana

Jak zarezerwować: Zapytaj na recepcji recepcja@julinek.com.pl lub +48 22 611 61 16, +48 781 810 037

Sprawdź dojazd z Julinka: Google Maps

Informacje mają charakter poglądowy. O dostępność i ceny usługi zawsze zapytaj przed wyjazdem.

oC

Masz pytanie? Zadzwoń +48 781 810 037 +48 22 611 61 16