Leśne wycieczki rowerowe po Puszczy Kampinoskiej

Wypożyczalnia rowerów na miejscu!

Julnek to doskonały punkt startowy dla rowerowych wycieczek po malowniczych, leśnych ścieżkach rowerowych. Na terenie obiektu znajduje się wejście do Kampinoskiego Parku Narodowego (KPN). Do dyspozycji gości jest około 200 km szlaków rowerowych. Główna trasa biegnie dookoła Puszczy Kampinoskiej, tworząc pętlę o długości 145 km.

Funkcjonująca w Julinku wypożyczalnia sprzętu sportowego oferuje:

 • 25 rowerów dla młodzieży i dorosłych (24, 26, 27,5 cali), 2 przyczepki rowerowe, 5 fotelików dziecięcych
 • kije do nordic walking

Zadzwoń aby poznać szczegóły

+48 781 810 037 lub +48 22 611 61 16

I zarezerwuj rower online w wypożyczalni sprzętu sportowego

Szlaki tematyczne, trasy piesze i rowerowe...

Wprost z wypożyczalni rowerów można udać się na wyprawę po leśnych szlakach puszczy, na które wprost z Julinka prowadzi brama.

Ruszaj na wycieczkę rowerową..

 • Trasa 1 (25 km) – od głównej bramy Parku Rozrywki Julinek do Zaborowa za znakami rowerowymi czarnymi, a następnie rowerowymi zielonymi, skąd szosą do Pilaszkowa (13 km). Powrót przez Wąsy Wieś i Leszno do Julinka (12 km).
 • Trasa 2 (28,6 km) – do Granicy i Kampinosu tak, jak wycieczka piesza (trasa 6 – 16,6 km), powrót drogą 580 (uwaga na duży ruch samochodowy!), a następnie drogą leśną za znakami szlaku rowerowego zielonego.
 • Trasa 3 (31,4 km) – od zachodniej bramy Julinka za znakami rowerowymi zielonymi, do połączenia ze szlakiem pieszym czerwonym, którym jedziemy do Roztoki (6 km). Stąd po zwiedzeniu ścieżki edukacyjnej KPN (1,5 km, warto) dalej szlakiem czerwonym do kościoła w Wierszach (10,9 km od Julinka). Dalej szlakiem żółtym do Zaborowa Leśnego, skąd szlakiem niebieskim do Zaborowa i dalej do Julinka za znakami rowerowymi zielonymi i czarnymi.
 • Trasa 4 (27,3 km) – od zachodniej bramy Julinka cały czas za znakami szlaku pieszego żółtego, aż do Starej Dąbrowy (10,1 km), skąd szosą u podnóża wału wydmowego do Górek (częściowo za znakami szlaku niebieskiego), gdzie w lewo do Sosny Powstańców 1863 r. (18,1 km od Julinka). Stamtąd powrót do Julinka przez Zamczysko szlakiem pieszym czerwonym, a następne rowerowym zielonym (9,2 km).
 • Trasa 5 z Warszawy do Julinka (ok. 35 km) – od parkingu i przystanku autobusowego przy cmentarzu w Wólce Węglowej (ul. Estrady) za zielonymi znakami Kampinoskiego Szlaku Rowerowego, z którego 0,5 km za rozwidleniem szlaków Łysa Góra skręcić w prawo w łącznik rowerowy do bramy Julinka (znaki czarne).

TRASY DOSTĘPNE Z JULINKA - PDF

... lub na spacer, na wycieczkę pieszą

 • Trasa 1 spacerowa (4,3 km) – od zachodniej bramy Julinka za niebieskimi znakami ścieżki spacerowej wokół Białej Góry i torfowiska Biławka.
 • Trasa 2 spacerowa ( 5,6 km) – od zachodniej bramy Julinka za czerwonymi znakami ścieżki spacerowej wokół Białej Góry, koło dawnej wsi Grabina i powrót obok torfowiska Biławka.
 • Trasa 3 do pętli autobusowej w Lesznie (2,1 km, ok. 30 min.) – od zachodniej bramy Julinka szlakiem żółtym do drogi 580, potem w prawo 0,2 km do pętli autobusowej linii 719.
 • Trasa 4 do Roztoki (16,5 km) – od zachodniej bramy Julinka za żółtymi znakami do końcowych zabudowań wsi Łubiec, następnie za zielonymi znakami rowerowymi na wydmę, skąd szlakiem czerwonym do Roztoki (6 km). Tam ścieżką edukacyjną „Dolina Roztoki” (1,5 km, warto). Następnie szlakiem zielonym do rozwidlenia Dębowa Góra, skąd za znakami żółtymi w prawo, a następnie - po blisko 0,5 km - za połączeniem ze szlakiem niebieskim w prawo - za czarnymi znakami szlaku rowerowego - do bramy głównej Julinka.
 • Trasa 5 do Zamczyska (14,5 km) – od zachodniej (leśnej) bramy Julinka za znakami żółtymi do połączenia ze szlakiem czerwonym w Posadzie Łubiec (5,2 km), dalej malowniczo - grzbietami wałów wydmowych - za znakami czerwonymi do rozdzielenia ze szlakiem niebieskim, skąd w lewo 0,2 km grodzisko „Zamczysko” (8,6 km od Julinka). Powrót szlakiem niebieskim do ścieżki spacerowej czerwonej i nią do bramy Julinka (5,9 km).
 • Trasa 6 do Granicy i Kampinosu (16,6 km) – od zachodniej bramy Julinka za znakami ścieżki spacerowej czerwonej do rozejścia się ze znakami szlaku niebieskiego, a dalej za tymi znakami do Zamczyska i Granicy (12,6 km), skąd po zwiedzeniu muzeum, skansenu i ścieżki edukacyjnej KPN (0,7 km) do Kampinosu szlakiem niebieskim (3,3 km) lub żółtym (3,7 km). Możliwy powrót autobusem do pętli w Lesznie, skąd do Parku Rozrywki w Julinku leśną drogą 2,1 km (p. trasa 3).
 • Trasa 7 do Zaborowa i Pilaszkowa (13,9 km) – od głównej bramy Julinka po przejściu przez szosę 579 (uwaga na szybko jadące samochody!) w las za znakami rowerowego szlaku czarnego do połączenia ze szlakiem żółtym, następnie za jego znakami do rozwidlenia Łysa Góra, skąd za znakami szlaku niebieskiego do Zaborowa (8,3 km). Po zwiedzeniu kościoła i pałacu za znakami czerwonymi przez Feliksów do skrzyżowania z drogą Wąsy Wieś – Pilaszków, którą w lewo do Muzeum. Możliwy powrót szosą do Zaborowa, skąd autobusem 917 do Leszna i dalej leśną drogą 2,1 km pieszo do Parku Rozrywki w Julinku.

Poznaj nas bliżej

B&B Julinek Park jest położony w samym sercu Puszczy Kampinoskiej, zaledwie 30 minut drogi od Warszawy.

To tu łączy się rozrywka, ze sztuką cyrkową i pyszną kuchnią. Śniadania są serwowane w formie bogatego bufetu szwedzkiego. Goście wybierać mogą spośród najwyższej jakości serów, wędlin, owoców, dań ciepłych i specjałów proponowanych przez Szefa Kuchni.

Warto wiedzieć, że tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej, a hotel jest pełen odniesień do świata cyrku, jego kultury, symboliki, sztuki i obyczajów. 

B&B Julinek Park jest zlokalizowany przy jednym z największych w Polsce Parku Rozrywki Julinek dla dzieci, z parkiem linowym, polem do minigolfa, występami cyrkowymi i wieloma innymi atrakcjami. Szereg atrakcji zapewnia całodzienną rozrywkę dla całej rodziny!

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.

oC

Masz pytanie? Zadzwoń +48 781 810 037 +48 22 611 61 16