Shinrin-Yoku: głęboko w Puszczy Kampinoskiej

Las i jego terapeutyczna moc

Las to terapeutyczny raj. Japończycy doskonale o tym wiedzą i mają specyficzne wyrażenie językowe, Shinrin-yoku, (森林浴) oznaczające doświadczenie zanurzania się w leśnej atmosferze (leśna kąpiel). Oddychając substancjami chemicznymi pochodzenia roślinnego wytwarzanymi przez drzewa, w otoczeniu ciszy i relaksu natury, pozwalamy naszemu systemowi nerwowemu zresetować się niemal za pomocą magii.

Co proponujemy? 

Kąpiele leśne blisko Warszawy! Aktywności można dostosować do rozmaitych odbiorców. I choć nasza oferta dedykowana jest głównie dla osób dorosłych, to las jest przestrzenią odpowiednią również dla najmłodszych, a nawet całych rodzin z dziećmi.

  • Wersja klasyczna - "Klasyczne" shinrin-yoku dla grupy dorosłych. Zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach rano, po śniadaniu w wybrane terminy.
  • Wersja biznesowa - Shinrin-yoku dla zorganizowanej grupy pracowników. Idealnie sprawdza się na wyjazdach pracowniczych. Służy przede wszystkim integracji oraz relaksacji.
  • Wersja warsztatowa - Shinrin-yoku dla zorganizowanej grupy, jako wsparcie odbywających się w danym miejscu warsztatów (np. joga, tai-chi).
  • Shinrin-yoku dla par - Zajęcia prowadzone przez parę przewodników. Służy pogłębieniu relacji. Zajęcia mogą być prowadzone dla jednej, bądź większej liczby par.
  • Indywidualnie - Shinrin-yoku prowadzone dla jednej osoby. Indywidualna kąpiel leśna dla tych, którzy wolą bardziej intymne leśne doświadczenie.
  • Dla rodzin z dziećmi - Shinrin-yoku dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Wspólne, rodzinne odkrywanie lasu, aktywności z pograniczna uważności oraz leśne zabawy dla najmłodszych i rodziców.
  • Wersja dla dzieci - Grupy dziecięce to mniej klasyczne shinrin-yoku, ale więcej zabaw, eksploracji i kreatywnych aktywności. Wszystko w klimacie leśnej kąpieli. Idealne dla klas oraz zielonych szkół.
  • Rodzice + dzieci - To tak naprawdę dwie grupy, prowadzone przez dwoje przewodników w tym samym czasie, ale w innych miejscach lasu. Rodzice odbywają głębokie, klasyczne shinrin-yoku, podczas gdy ich pociechy spędzają pełen atrakcji i aktywności czas nieopodal.

Sesje Kąpieli Leśnych - każdy piątek, sobota i niedziela o godzinie 11:00

Shinrin-Yoku polega na powolnych, relaksacyjnych spacerach przeplatanych rozmaitymi aktywnościami wspomagającymi wyciszenie i efektywne otwarcie zmysłów.

Zadzwoń aby poznać szczegóły

+48 781 810 037 lub +48 22 611 61 16

 

Kąpiele leśne w Puszczy Kampinoskiej

ZOBACZ WIĘCEJ

Kąpiele leśne - Sesja indywidualna

ZOBACZ WIĘCEJ

Voucher: Kąpiel leśna 'Shinrin Yoku'

ZOBACZ WIĘCEJ

Medycyna leśna i Shinrin-Yoku

Od lat 80. po zebraniu znaczących danych i eksperymentach prowadzonych przez Szkołę Medycyny w Tokio, praktyka Shinrin-yoku została uznana za „medycynę leśną”. Chodzenie po terenach zielonych, zwłaszcza po lasach wzmacnia system odpornościowy, reguluje ciśnienie krwi i tętno, obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu) i cholesterolu, leczy depresję, dodaje energii i pobudza kreatywność, także dzięki do lepszemu dotlenieniu.

Jak to wszystko się dzieje?

Tajemnicę zdradzili botanicy: drzewa wydzielają fitoncydy w formie lotnej, olejki eteryczne zawarte w drewnie, toksyczne dla szkodników i owadów, ale wysoce terapeutyczne dla człowieka. A teraz, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę i koncentrację drzew w lesie, wyobraź sobie, jak możemy wzmocnić działanie pojedynczego drzewa!

Od czego zacząć?

Julinek znajduje się godzinę drogi od Warszawy. Tutaj trening zaczynasz od lekkiego rozciągania i odprężasz się, głęboko oddychając. Zaczynasz uaktywniać swoje wszystkie zmysły, słuchając otaczających dźwięków (pieśni ptaków, bryzy wiejącej przez liście drzew, płynącej wody…). Twoje oczy mogą podziwiać krajobraz (różne kształty drzew, odcienie zieleni, promienie słoneczne sączące się przez gałęzie…). Możesz czesać liście, korę, boso dotknąć ziemi, świeżej wody strumienia lub bagna, możesz też położyć się i rozkoszować się ziemią, możesz wdychać zapachy lasu (zapach fitoncydów, zapach gleby, kwiatów, deszczu…), możesz skosztować owoców leśnych lub popijać zieloną herbatę bądź napar.

W ten sposób staniesz się częścią środowiska, a nie tylko obserwatorem. Staniesz się użytkownikiem wspaniałej i holistycznej sesji aromaterapii!

Shinrin-Yoku w Julinku

Po kilkuminutowym spacerze możesz zatopić się w lasach Puszczy Kampinoskiej otaczających Park Julinek. Wszystko w bliskiej okolicy Warszawy.

Prowadzimy kameralne zajęcia - Kąpiele Leśne pod okiem instruktora, który pokaże w jaki sposób czerpać radość z obcowania z naturą. Zajęcia dostosowujemy do uczestników.


Poznaj nas bliżej

B&B Julinek Park jest położony w samym sercu Puszczy Kampinoskiej, zaledwie 30 minut drogi od Warszawy.

To tu łączy się rozrywka, ze sztuką cyrkową i pyszną kuchnią. Śniadania są serwowane w formie bogatego bufetu szwedzkiego. Goście wybierać mogą spośród najwyższej jakości serów, wędlin, owoców, dań ciepłych i specjałów proponowanych przez Szefa Kuchni.

Warto wiedzieć, że tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej, a hotel jest pełen odniesień do świata cyrku, jego kultury, symboliki, sztuki i obyczajów. 

B&B Julinek Park jest zlokalizowany przy jednym z największych w Polsce Parku Rozrywki Julinek dla dzieci, z parkiem linowym, polem do minigolfa, występami cyrkowymi i wieloma innymi atrakcjami. Szereg atrakcji zapewnia całodzienną rozrywkę dla całej rodziny!

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.

oC

Masz pytanie? Zadzwoń +48 781 810 037 +48 22 611 61 16